Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
AndyHoff
Zobrazit informace o autorovi

Střecha paláce s výhledem na město - Stránka 2 Empty Brikssi M. Schreave

za Tue Dec 17, 2019 8:59 pm
*Původně jde na střechu s očekáváním klidného a hlavně tichého večera na čerstvém vzduchu. Jakmile tam ale vejde a uvidí všechny své děti a rozpoložení, v jakém jsou, dojde jí, že tohle opravdu klidný večer nebude. A že nejspíš bude ještě pár dní v celé rodině pěkné dusno.* /To ty účastnice Selekce a zahraniční hosty přivítáme doopravdy jak se patří. Rodinnou hádkou. Rovnou bysme po sobě mohli vrhat nožema./ *Povzdychne si v duchu a pak zaregistruje slzy na tvářích její nejmladší dcery. V tu chvíli je podobná tornádu. Přiřítí se ke svým dětem a své sny probodne pohledem a nakáže jim, aby okamžitě ten alkohol pustili.Po Sawyerově poznámce a Jasperově komentáři je probodne ještě intenzivnějším pohlede.* Bez diskuzí. Mě je jedno kdo jste toho měli kolik. *Zavrčí a následně se jich zeptá, co se tady stalo. Obejme svojí nejmladší dcerku a přitom jí hladí po zádech.* To bude dobrý, broučku. Kde tě to bolí? *Zeptá se jí, když si vyslechne, co za pláč Edelynne vlastně může. Když se jí Sawyer zeptá, jestli by s tím neměla jít na ošetřovnu, koukne na Edelynne a po jejích slovech si povzdychne.* Neboj do nemocnice nepůjdeš. Ale kdyby tě to nepřestávalo bolet, řekneš mi to, dobře? *Zeptá se jí.* /Co si pamatuju, tak naposledy trefila láhev do hlavy Jaspera a předtim Sawyera. Jenom doufam, že na Edelynne to nezanechá nějaký podobný důsledky./ *Proběhne jí hlavou a sjede pohledem své dva nejstarší potomky zrovna ve chvíli, kdy se tady objeví Keenan. Hladí Edelynne dál po zádech a utěšuje jí. Vděčně se pousměje na Merliah, která přinese kapesníky a vodu a pak se koukne na celou svojí rodinu a povzdychne si.* /Co jsem komu provedla?/ *Počká až některý z jejích synů zasvětí jejího manžela do toho, co se tady stalo a mezitím se jí začne motat hlava. S Edelynne v náručí se posadí na pohovku, protože jí teď nechce pouštět a snaží se nějak zahnat černo, které se jí dělá před očima. Poslední dobou je toho na ní docela dost. Čtyři děti, manžel král, starání se o zemi, zařizování příjezdu a ubytování všech zahraničních hostů a účastnic a v neposlední řadě ještě novinky, které se dozvěděla od lékařů a ještě nesebrala odvahu to říct někomu dalšímu. Nechce přidělávat více starostí. Přitiskne si Edelynne k sobě, jakoby jí její blízkost měla udržet při vnímání a sama si položí svojí hlavu na její rameno.*
-LF-

Střecha paláce s výhledem na město - Stránka 2 Empty Sawyer Sebastian Schreave

za Tue Dec 17, 2019 9:14 pm
*Raději k tomu nic nekomentuje. Jinak by musel Jaspera nejspíš shodit z té střechy. Na střechu přijde Merliah a on si povzdychne. Ignoruje to, že je celý mokrý od vody.*Já jsem kouřil, ale když přišla, típl jsem to.*Odpoví jí na otázku, kdo tu hulil.*/Fakt ukázkovej starší bratr a budoucí král../*Pochválí se ironicky v duchu. Přijde i jeho máma a on jí vysvětlí co se stalo a pak spraží Jaspera pohledem.*Já měl jednu sklenku. Tohle mě neodrovná, to bys měl vědět. Několikrát jsme se potkali v klubu a já toho vypil víc a nic mi nebylo.*Ušklíbne se.*A koordinaci mám dobrou. Nemotám se tady, jako ty.*Odpoví celkem klidně. Snaží se Edelynne pomoc. V duchu si to hodně vyčítá.*/Akorát všem ubližuju. Kdybych tu nebyl, bylo by to lepší. Neměl jsem se narodit./*Snaží se od celé rodiny distancovat, protože se bojí, že jim ublíží. Už to udělala a teď to udělal Edelynne. Ví, že se ode dneška bude distancovat i od ní. Nepřiblíží se k nikomu z jeho rodiny, pokud to nebude nutné. Zeptá se mamky, jestli nebude muset do nemocnice a po její odpovědi přikývne. Pak vstane a dívá se do očí své mladší sestře.*Jo, ty máš o zodpovědnosti taky co říkat.*Zamumlá tak potichu, aby ho nikdo neslyšel. Ví, že jí touto poznámkou může ublížit, ale nemůže si pomoci. Zrovna Merliah se taky nechovala nějak zodpovědně, takže nemá právo jej zrovna ona soudit. To ani táta, kterej to dělá s oblibou.*Nechovám se jako budoucí král, protože jím ani být nechci. Pro mě za mě klidně dejte korunu Jasperovi. Nebo si ji vezmi ty.*Odsekne.*/Doháje../*Pomyslí si okamžitě, co vejde na střechu i táta.*Hodil jsem láhev s vodou Jasperovi, on to nechytil a praštilo to Edelynne do hlavy.*Vysvětlí mu to. Ani nedodává, že to byla nehoda, to snad je jasné. A kdyby si rodiče mysleli, že to udělal schválně čemuž by se ani nedivil, stejně to nijak nedokáže změnit. Na odpověď Edelynne jen kývne a rychle se podívá zase na tátu. Nedokáže se na svou nejmladší sestru dívat nějak dlouho. Ví, že ublížil poslednímu členovi rodiny, který ho měl nejspíš rád.*
AndyHoff

Střecha paláce s výhledem na město - Stránka 2 Empty Jasper H. Schreave

za Tue Dec 17, 2019 9:31 pm
*Potom, co na ně jejich máma zavrčí jen rezignovaně nadzvedne ruce, protože je pravda, že sotva stojí a nejradši by si teď sedl nebo spíš spal. Když na ně začne řvát jejich mladší sestra, nadzvedne obočí.* A proč bych se měl chovat zodpovědně? Kvůli čemu? Nejsem korunní princ, tak je to jedno, ne? Navíc... Ukaž mi člena naší rodiny, kterej se zodpovědně chová. *Ušklíbne se.* To radši budu věřit na velblouda, co má místo hrbu kopeček zmrzliny, roh jako jednorožec a okolo něj padají třpytky. *Uchechtne se. Když slyší od svého staršího bratra, že by mohli dát korunu jemu, najednou je všechna jeho pozornost zde a už není ohlušená alkoholem.* /Jo, bratříčku, konečně ti to došlo. Byl bych mnohem lepší král jak ty./ *Usměje se sám pro sebe, ale jeho bratr pokračuje a už chce dávat korunu Merliah.* Tak počkat. Po tobě jsem na řadě já, ne? *Zamračí se, jak se nad tím snaží uvažovat a přesvědčit sám sebe, že má pravdu. Protočí mírně očima, když se sem přižene ještě jejich otec.* /Duchy předešlých Schreave a dědu s babi na vozíku sem zavolat nechcete?/ *Proběhne mu ironicky hlavou a vysvětlování nechá na Sawyerovi. Jakmile okolo něj znechuceně projde Merliah, ušklíbne se.* Přece se mě neštítíš. *Poznamená s úšklebkem a pak si všimne na zemi knihy, kterou tam jeho sestra zahodila, když viděla, co se tu děje, tak pro ní dojde, vezme jí a podá jí své sestře. Přitom si všimne, že jejich máma sedí na gauči a vypadá trochu mimo a nemá úplně normální barvu, ale nijak to nekomentuje.* /To bude nejspíš stářím nebo těma starostma, co Sawyer přidělává../
† PsYcHoPaTiC †

Střecha paláce s výhledem na město - Stránka 2 Empty Keenan Aaron Matias Schreave

za Tue Dec 17, 2019 10:19 pm
*Hned jakmile opustí svou pracovnu uziva si toho klidu, ktery tady panuje, ale vi, ze zase zitra to tady bude jeden velky matek, protoze se vse chysta na prijezd zahranicnich hostu a hlavne Ucastnic.* /Uz ted se desim prubehu Selekce. Ne ze bych neveil, ze to Sawyera zklidni a ukaze mu to spravnou cestu, jako kdysi me a najde se divka, ktera mu otevre oci, jako me Brikssi. Brikssi.. Moje vsechno. Můj zivot... Spolu s detmi samozrejme. I kdyt me nekdy privaeji do blazince, jsou moje krev./ *Pomysli si, kyz rochazi chodbama a potom uz jde po schodech na strechu, kde si chce na chvili odfrknut, nez se vyda za svou zenou do komnaty, ale potom, co slysi ze strechy hlasy je mu jasne, ze se neco deje a klidne odfrknuti je v nenavratnu. Otevre dvere a spatri celou svou rodinu v ne prilis dobem rozpolozeni. Vejde a hned se pta, co se deje, kdyz spari slzy na tavarich vsve nejmladsi dcery abedlive sleduje , jak Jaspera , Tak Sawyera. Vyslechne si vysvetleni Sawyera a vydechne a promne si koren nosu.* Fajn.. Tohle budu bat jako nehodu a ze jste ani jeden nechteli sve sestre ublizit umyslne a pevne verim, ze se tohle nebude opakovat. Pokud budete pocitovat potreu pozabijet se hazenim lahvi s vodou, pak to nedelejte v pritomnosti Edelynne. *Rekne razne a potom si vyslechne, jak ti dva do sebe ryjou a vydechne.* /Boze , pokud existujes, udelj neco, aby se tihle dva nesezrali za ziva, protoze potom bych musel korunnim udelat nekoho uplne jinyho./ *Probleskne mu hlavou a potom slysi Sawyerovy slova k Merlii a zatne celist, ale dela, ze nic neslysel.* Pokud vy dva. *Ukaze na Sawyera a Jaspera.* Neomezite konzumaci alkoholu, budu nucen odniknout jiste kroky, aby se k vam alkohol nedostal. *Rekne klidne a potom uz jd ke sve zene a Edelynne, ale zroovna si vsimne, ze si Brikssi sedla na pohovku s Edelynne v naruci a hned je u ni a drepne si.* Brikssi? co se deje? Je ti zle? odvedu jak tebe tak Edelynne na osetrovnu. *Spusti hned starostlive a pohladi svou nejmladsi dceru po zadech. Zvedne pohled k Merlii.* Vezmi prosim Edelynne a vy dva jdete spat. *Probodne pohledem Jaspera.* Hlavně ty se vyspi. Sotva stojis. *Potom se koukne na svou zenu.* A ty jdes semnou milacku a bez diskuze.
annie.16

Střecha paláce s výhledem na město - Stránka 2 Empty Merliah A. M. Schreave

za Tue Dec 17, 2019 10:43 pm
*snaží se uklidnit Edelynne ale zároveň vyjede na své bratry. Když dojdou i její rodiče je jasný, že tohle bude slovní přestřelka. Rozhodně nehodlá zaostávat a tak rovnou vyjede na své bratry. Bohužel neslyší co jsi Saw mumlá pro sebe, ale za to Jaspera slyší moc zřetelně.*/Takže ti konečně došlo že tady něco není v pořádku jo tati?/*zeptá se sama sebe ironicky a pomalu se otočí na Jasoera a přimhouří oči* Protože bys měl jít lidu příkladem? A ne se opíjet do bezvědomí a brát do postele každou druhou?*rozhodí frustrovane rukama* No ty, to rozhodně nejsi.*zamumla potiseji a jeho opileckou poznamku ignoruje. Pak když uslyší slova Sawyera obrátí hlavu jeho směrem* Tak to ne. Korunu jsi nechte vy dva.*sice to nevypada že by byl jeden z nich schopný vládnout, ale ona korunu nechce ani za nic* Ještě se o ní začněte hádat.*zamumla nevěřícně tak, aby to nikdo neslyšel a raději se vydá k baru to vodu. Znechuceně se prosmykne okolo Jaspera a nad jeho poznámkou si jen odfrkne. Donese Edelynne vodu a kapesníky a když vodu odmítne sama z ní napije. Vděčný úsměv matky sotva zaregistruje. Chvíli zhluboka dýcha a kouká do země. Pak jsi všimne jak táta přiběhl k matce a obrátí se také směrem k pohovce.* Mami, jsi v pohodě?*položí sklenici na stůl a přiběhne k nim. Ví, že Edelynne na ošetřovnu nechce ale i tak ji chytne za ruku a pokusí se jí opatrně pomoct se zvednout z pohovky. Pak jí odvede na ošetřovnu a jde do své komnaty*

Naposledy upravil annie.16 dne Wed Dec 18, 2019 7:40 pm, celkově upraveno 1 krát
† PsYcHoPaTiC †

Střecha paláce s výhledem na město - Stránka 2 Empty Edelynne Celeste Schreave

za Wed Dec 18, 2019 12:34 pm
*Snazi se dostat se , co nejdale od Jaspera a jakmile zaslechne Sawyera s postrehem, otoci se zrovna ve chvili, kdy ji trfi lahev vody do hlavy a zpusobi ji tak bolest hlavy. Odthne se od Jaspera a zaori oblicej do operadla sedacky a rofnuka se. Naplno se rozbreci az tehdy, kdy obejme svou starsi sestru a naprosto ignoruje deni kolem sebe, dokud neuslysi hlas mamky a jakmile je mamka taky u ni, obejme ji jak nejpevneji dovede a breci a rekne ji, ze ji jen malinko boli hlaa a potom se koukne na Sawyera, kteremu ekne, e to bude dobre  a potom koukne na tatku, ktery je nastvany na oba jeji starsi brasky a potom se kokne  zase na mamku, ktera si i s ni sedla na gauc a potom jen vydesene kouka jak na mamku tak na tatku.* Ja n-nechci do nemocnice a nechci, aby tam sla i mamka. *Koukne se na mamku.* Boli te taky hlava mami? *Zeota se ji a potom se koukne zase na tatku a nasledne ji chytne Merlia za ruku a ona vstane.* Ja chci do pokoje. *Rekne smerem k Merlii a potom se ohledne pes rameno.* Poslechni tatku mami. Vis, ze tatka se musi taky poslouchat. *Rekne k ni a protre si uslzene oci a potom se spolu se svou starsi sestrou odebere pryc ze strechy.*
AndyHoff

za Wed Dec 18, 2019 2:02 pm
*Pevně obejme Edelynne, která jí pevně sevře a snaží se jí uklidnit. Když na střechu přijde i Keenan, vzdá snahu o jakoukoli výchovnou přednášku a pak si sedne i s Edelynne na pohovku, protože se jí začne točit hlava a dělat černo před očima. Položí si hlavu na rameno své nejmladší dcery a snaží se zhluboka dýchat, aby se jí udělalo líp. Hlavu zvedne až když si k ní přidřepne Keenan.* Jsem v pohodě. Na ošetřovnu nepotřebuju. Jsem jenom unavená. *Zalže mu, přičemž sklopí pohled, protože lhát se nikdy nenaučila. Pousměje se na Edelynne a pohladí jí po tváři.* Ne, jsem v pořádku, zlatíčko. Jenom únava. *Kdyby jí bylo dobře, nad Keenanovým "bez diskuze" by protočila očima, ale takhle jenom zavrtí hlavou. Líbne Edelynne na čelo, než jí Merliah vezme za ruku a odvede jí ze střechy. Pak se koukne na Keenana.* Už jsem na ošetřovně byla. *Vysvětlí, proč se jí tam moc nechce a pak se koukne na jejich syny, kteří na střeše ještě jsou.* Slibte mi něco, prosím. Aspoň po dobu Selekce se k sobě chovejte jako rodina. Nepotřebujeme ostudu před všemi těmi hosty a dívkami ze Selekce. *Pak se její pohled přesune jen na Sawyera.* Já vím, že se ti do Selekce nechce, ale dej tomu prosím aspoň šanci. Dva měsíce. O víc tě nežádám. *Moc dobře si uvědomuje, že její hlas nezní jako obvykle. Zní unaveně a jsou v něm všechny ty starosti. Taky se jí pořád motá hlava a nejradši by si lehla, aby neomdlela.*
-LF-

Střecha paláce s výhledem na město - Stránka 2 Empty Sawyer Sebastian Schreave

za Wed Dec 18, 2019 2:13 pm
*Ani se nepokouší říct, že to nehoda vážně byla. Ikdyž táta řekne, že to tak bude brát, pochybuje, že to myslí doopravdy. Nemá ve své rodiče nějak velkou důvěru. Ani k jednomu. Člověk, kterému věří nejvíc je jeho kámoš Mionel. *Poznámku k Merliah pronese jen tiše, ale i tak to jeho táta slyší. Nic na to neříká a dívá se upřeně na něj. Pokrčí rameny.*/Jo, to bych chtěl vidět../*Odfrkne si v duchu. Edelynne a Merliah odejdou. Zůstane tu se svým bratrem a rodiči. To je přesně ta sestava, která se mezi sebou nejspíš pozabíjí nejdříve. Zamračí se nad máminým stavem. Dělá, že mu na rodičích nezáleží, ale pravda je opak. Má je rád a o mamku má strach.*Budu se snažit, jenže to záleží taky na něm.*Kývne k Jasperovi, ale ani se na něj nepodívá.*Nechce se mi tam, ale co mi zbývá? Vím, že je to moje povinnost.*Pokrčí rameny.*Na konci budu mít manželku. Pochybuju, že ji budu milovat, ale co už. Láska není potřebná.*Znovu pokrčí rameny. Jo, tímhle jim taky dost možná ublíží, ale podle něj je to tak lepší. Ještě dneska z paláce vypadne a vrátí se až před těsným začátkem Selekce. Ví, že se od rodiny bude ještě více distancovat a snažit se, aby jej nenáviděli, protože tak je to pro ně lepší. Nebude jim tak ubližovat více, než teď. Otočí se a bez dalšího slova se vydá ze střechy. Jde rovnou do své komnaty, kde si sbalí věci a díky tmě se nepozorovaně dostane z paláce pryč.*
AndyHoff

Střecha paláce s výhledem na město - Stránka 2 Empty Jasper H. Schreave

za Wed Dec 18, 2019 2:19 pm
*Protočí očima nad hrozbou jejich táty, ale i tak ví, že si bude dávat větší pozor. Alkohol a holky odteď nebude radši tahat do paláce.* Už budu hodnej. *Uklidní je ironickým tónem, na kterém se dost podepsat alkohol tím, že je to prakticky jedno zamumlané slovo, kterému nejde moc rozumět. Všimne si stavu jejich mámy a zmateně se nad tím zamračí, ale nijak to nekomentuje. Konverzaci o Selekci opravdu nepotřebuje poslouchat a když mu táta řekne, aby se šel vyspat, protože sotva stojí, ušklíbne se.* Jsem v pohodě. *Pokrčí mírně ramenem a pak si povzdychne a vydá se s mumláním a motavou chůzí pryč ze střechy. Doufá, že ta blondýnka jeho komnatu nenašla, protože po shledání s rodinou nemá náladu na nějakou dámskou společnost.*
† PsYcHoPaTiC †

Střecha paláce s výhledem na město - Stránka 2 Empty Keenan Aaron Matias Schreave

za Wed Dec 18, 2019 8:39 pm
*Hned jakmile vejde na strechu a spatri to, co se tam deje je mi nad slunce jasne, ze klidny vecer je pro nej uz neco jako scifi, nez realitou. Hned se zepta svych synu, co se stalo, ze jejich nejmladsi sestra pace a poslechne si od Sawyera, co se stalo a vydechne a promne si koren nosu. Je mu jasne, ze to byla nehoda, protoze, jak se na ne kouka je jasne, e oba maji neco malo alkoholu v krvi a tak to nehodla nejak rozpitvavat.* Byla to nehoda a dale se o tom nehodlam bavit, ale pro priste se zabijejte nekde, kde nebude Edelyne. *Rekne nakonec a potom jse ke sve zene a dceri a drepne si pred nimi. Vubec se mu nelibi, jak je jeho manzelka bleda.* Jsi strase bleda, skoro az puhledna. * Rekne a potom poprosi, aby Merliah odveda Edelynne.* Neboj se zaticko, k zadnemu doktorivi nejdes, ale kdyby ti opravdu bylo zle hned nam to reknes a nebudes si hrat na hrdinku, dobre? A ted utikej s Mer. *Pousmeje se na ni a nez odejde da ji jeste pusu na celo a potom se otoci na sve dva syny a zakrouti hlavou nas slovy Jonaha.* Jo vidim, jak moc jsi v pohode. Jen se motas a skoro stojis, ale jo ji strasne v phode ynu. *Pronese ironicky.* Dobrou noc Jaspere. *Potom se koukne na Sawyera.* Promluvime si pozdeji dobre? Ted se jsi taky vyspat. Dobrou noc. *Rekne a sleduje, jak se i jeho dva nejstarsi potomci odebiraji ze strechy a on se starostlive podiva na Brikssi.* Byla jsi u doktora? a co ti řekl? Lasko je strasne skvele, ze se tak venujes praci a chystani toho, aby se u nas hoste a Ucastnice citily dobte, ale nesmis zapominat na to, ze si musis odpocinout i ty. *Rekne nezne a pohladi jeji bledou tvar.* Miluji te jsi pro me s nasimi detmi to nejcennejsi, co mam a tohle se mi nelibi Brikss. *Rekne a potom vstane a chytne ji do naruce a polibi ji na celo.* Do Vanoc bude jen odpocivat a pokud tohle hodlas ihnorovat, jako slova od sveho manzela, tak ti to prikazuji, jako kral a jak je znamo, kralovo lovo je svate a musi se poslouchat. *Zazubi se na ni a pomalu se s ni v naruci rozejde ze strechcy a potichu ji brouka do ucha ukolebavku, kterou ji pred dvaceti lety broukal do ucha u stareho jezirka.* /Musi byt v poradku. Bez ni nebudu uz nikdy uplny./
AndyHoff

za Wed Dec 18, 2019 9:10 pm
*Snaží se Keenana a zbytek své rodiny přesvědčit, že je v pořádku a je to jenom únavou, i když je jí jasné, že lhát neumí prakticky vůbec. Když jí její manžel řekne, jak je bledá, nic na to neřekne a radši se rozloučí s jejich nejmladší dcerou. Nijak nereaguje na Jaspera, protože z jeho chování se jí akorát vhání slzy do očí. Stejně tak Sawyer, který je tvrdě proti Selekci. Má pocit, jakoby jejich dětem už na nich vůbec nezáleželo. Což nechápe, protože ona byla schopná za své rodiče položit život a to ani nebyli její praví rodiče. A kdyby byli stále naživu, pořád by byla připravená pro ně zemřít. Bohužel pro ní, její rodiče umřeli krátce po její a Keenanově svatbě. Koukne se na jejich odcházející syny a potlačí povzdechnutí. Když se jí Keenan zeptá, co jí doktor řekl, koukne mu do očí a neví, co mu má říct. Ví, že by mu měla říct pravdu, ale nechce mu způsobovat starosti. Už tak jich má dost. Rychle sklopí pohled.* Jenom přepracování. Nic zvláštního. *Zalže mu nakonec a pak pomalu přikývne, ale pořád se na něj nedívá. Opře se do jeho ruky, kterou jí pohladí po tváři.* Taky tě miluju. Ty s dětma jste to nejcennější, co mám. *Šeptne.* /I když děti by nejspíš o nás to samé neřekli./ *Proběhne jí hlavou. Než stihne jakkoli zareagovat, Keenan už jí odnáší pryč ze střechy. Nad jeho příkazem se jen unaveně pousměje a pak si opře hlavu o jeho rameno. Za zvuku ukolébavky, kterou jí brouká a kterou jí broukal i během své Selekce, v jeho náručí usne a ani netuší, jak se dostala do komnaty.*
-LF-

Střecha paláce s výhledem na město - Stránka 2 Empty Lucya Heaven Vasiljev

za Sun Dec 29, 2019 5:25 pm
*Má na sobě červené šaty s trochu větším výstřihem, který se možná na princeznu už nesluší, ale není to ještě nejhorší. Šaty jsou dlouhé krátce nad kolena. Vlasy má v drdolu, líčení, na tom si dala záležet, je trochu víc výrazné. Nechtěla se takhle producírovat v paláci, ale jít do města, do nějákého klubu, ale nakonec se prvně rozhodla zajít na střechu a být ještě chvilku sama, dokud se nevydá do víru města. Nalila si první skleničku whiskey a posadila se na jednu z pohovek, ze které má hezký výhled na město.*
AndyHoff

Střecha paláce s výhledem na město - Stránka 2 Empty Joseph E. Lindwood

za Sun Dec 29, 2019 5:43 pm
*Na sobě má šedé kalhoty a bílou košili. Akorát dodělal nějakou práci, kterou měl na starosti a rozhodl se trochu provětrat. Vzhledem k tomu, že miluje pozorování hvězd, vybral si střechu. Ví, že je tu i minibar, ale jeho přítomnost je mu naprosto volná vzhledem k tomu, že v alkoholu si nelibuje. S sebou má klasicky svůj blok, který nosí všude. Hvězdy ho kolikrát inspirují k plno básničkám. I když poslední dobou do něj spíše kreslí. Většinou to začne jako nějaká motanice čar a pak z toho něco vyleze. Posledně to byly oči Lucyi. Nijak se nad tím nepozastavoval a rovnou otočil list a pokračoval dál. Trochu ho děsí myšlenka, že by se měl ženit a zvlášť s někým tak společensky živým, jako je ona. Dojde na střechu a po pár krocích si uvědomí, že tady není sám, ale je tu s ním i jeho snoubenka. Všimne si šatů, které má na sobě a trochu ho to překvapí, ale jinak to neřeší.* Ahoj. *Pozdraví jí a sedne si na pohovku, kde sedí i ona. Nechává mezi nimi ale dost volného prostoru. Chvilku se dívá na město a pak stočí svůj pohled ke hvězdám nad nimi.* Neni to takhle večer dokonalý?
-LF-

za Sun Dec 29, 2019 5:58 pm
*Sedí s whiskey v ruce a dívá se na město, které se rozprostírá přímo před ní. Fascinuje jí to. Všechna ta světla ve tmě nádherně svítí. Ví, že je v tom městě živo. Že tam žijí lidé, kteří si rozhodují na svými životy sami, nikdo je nezasnoubí jen tak. Mohou si dělat, co chtějí. Povzdychne si.*/Jednou budu mezi nimi i já, budu volná tak jako oni./*I tak je z toho trochu smutná. Moc se ztratila ve svých myšlenkách na to, aby dokázala vníma kroky směřující k pohovce, na které sedí i ona. Proto sebou trhne, když na ni někdo promluví. Uvidí Josepha a položí si ruku na srdce, které jí bije splašeně.*Zkoušíš se zbavit našeho zasnoubení tím, že mi chceš způsobit infarkt?*Zeptá se. Myslí to jen z legrace, což jde poznat ve výrazu jejího obličeje.Napije se whiskey a jak on se podívá na hvězdy.*Jo, to je.*Přitaká a pousměje se.*Dneska jsou moc hezky vidět hvězdy.*Řekne ještě.*Rád se na ně díváš?*Zeptá se ho, aby mezi nimi nebylo trapné ticho.*
AndyHoff

za Sun Dec 29, 2019 6:05 pm
*Dojde na střechu, odkud je nádherný výhled na hvězdy, které naprosto miluje a až po pár krocích si všimne, že tady není sám. Kdyby si toho všiml už předtím, nejspíš by se otočil a odešel. Nejspíš by si ho nevšimla, protože vypadá, jakoby byla úplně mimo. Sám sebou trhne, když se ho tak lekne.* Promiň, to jsem nechtěl. *Omluví se jí a sedne si vedle ní.* Zasnoubení jsi vyřešila za nás. *Poznamená potichu spíš sám pro sebe. Je mu líto, že se tak Lucya rozhodla, ale nechce jí do toho mluvit. Není to jeho věc. Podívá se na hvězdy a pak se pousměje a přikývne.* Jo. Je to ... kouzelný a inspirující. *Hledá chvilku ten správný výraz.* Co ty? *Zeptá se jí nazpátek*
-LF-

za Sun Dec 29, 2019 6:19 pm
*Když někdo promluví, lekne se tak moc, až sebou trhne, díky čemuž sebou trhne i Joseph,.*To je v pohodě, já se omlouvám. Jen jsem se zamyslela.*Pousměje se na něj. Zeptá se, jestli se tím jejím strašením snaží zrušit jejich zasnoubení a po jeho odpovědi se spíše trochu zarazí.*/To byla lítost?/Je ti to líto?*Nadzvedne obočí, docela překvapeně, ale snaží se to nedávat najevo. Nechce, aby z toho byl Joseph nějak zklamanej.*/Někoho mu najdu. Aby nebyl sám... To bych mohla zkusit./*Pomyslí si. Pak se podívá na hvězdnou oblohu. Chvilku se na ni dívá a zeptá se, jestli se na ně dívá rád, přitom se podívá zpět na svého snoubence. Pousměje se.*Inspiruje tě to i k malování?*Kývne k jeho sešitu, který si přinesl i sem.*Jo, celkem ráda.. Je to moc hezký. Někdy se dívám na hvězdy a píšu u toho písničky.*Asi na ni působí i ta trocha alkoholu, co má v krvi, jinak by tohle nevypustila z pusy. Nikdo neví, že písničky sama píše. Uvědomí si, co řekla a raději se zase podívá na oblohu a dělá, jako by nic.*
AndyHoff

za Sun Dec 29, 2019 6:31 pm
V pohodě. *Pousměje se na ní a pak si sedne a poznamená, že o zrušení jejich zasnoubení se už postarala tak nějak sama. Po její otázce se na ní koukne a zavrtí hlavou.* Neni mi líto to. *Dá důraz na slovo "to".* Je mi líto tebe. *Dívá se na ní.* Opustíš svojí zemi, vzdáš se svýho titulu. Utíkáš často, aniž bys tomu dala šanci? *Zeptá se jí nakonec a pak spolu pozorují hvězdy. Když se ho zeptá na kreslení, koukne krátce na blok a potichu se uchechtne.* Ke kreslení, ke skládání, radosti ze života. *Pokrčí letmo rameny a pak se zeptá on jí, jestli pozoruje ráda hvězdy. Překvapí ho, když slyší, že píše písničky.* Vážně píšeš? *Zeptá se jí překvapeně, protože její divadýlko: 'Budeme dělat jakoby nic.' jednoduše nezabralo.*
-LF-

za Sun Dec 29, 2019 6:40 pm
*Když poznamená to o tom zasnoubení, zeptá se, jestli mu to není líto. Protože postřehla jeho tón, kterým to řekl, nebo spíše zamumlal. Po jeho odpovědi přikývne.*/Jo, to se dalo.. Co jsem vlastně čekala?.. No nic./*Pak se ale zamračí.*Je ti líto mě?*Tohle ji překvapilo. Pak se ale uchechtne.*A kdybychom se vzali, tak bych svůj domov neopustila?*Položí mu spíše řecnickou otázku, protože odpověď na ni znají oba dva.*Takhle zůstanu v Illey, tady v Angeles, kde to znám a mám tu rodinu. Je to pro mě větší domov, jak Řecko. Tohle neber jako urážku.. Ale prostě tam jsem nikdy nebyla. A kdybych tam odjela byla bych akorát ještě více sama.*Pokrčí rameny.*A na tiltulu mi nikdy nezáleželo. Bude mi líp bez něj.*Řekne potichu. Pak chvilku mlčí.*Možná..*Zamručí.*Ale hele, já jsem pesimistka, to o sobě vím moc dobře. Prostě věci nedokážu vidět optimisticky.*Řekne mu. Pka pozorují hvězdy a ona se ho zeptá, jestli ho inspirují ke kreslení. Když odpoví, usměje se a sama se nechtěně prořekne, že jí zase k psání písniček.*/Sice mě neinspirují ani moc ty hvězdy, ale to černo noci, ale co../Jo, občas.. tak nějak..*Zamumlá .*
AndyHoff

za Sun Dec 29, 2019 6:52 pm
*Když se ho překvapeně zeptá, jestli je mu opravdu líto jí, přikývne.* Jo. *Pak trochu sklopí pohled. Má pravdu.* Rodiče nás obou měli domluvený sňatek. Vyšlo jim to. Protože tomu dali šanci. Řecko by tě mohlo překvapit. *Pokrčí letmo rameny.* A navíc ... nejsem korunní princ. Šlo by klidně zařídit, že bych jel já do Ruska. *Zeptá se jí, jestli všechno takhle vzdává a pak na ní koukne a nadzvedne obočí.* Neni to škoda? Utéct takhle před plno věcma? Za plno z nich bys možná pak byla ráda. *Poznamená a pak pozorují hvězdy a ona ho překvapí tím, že se prokecne ohledně skládání písniček.* Tak nějak? No tak... O čem píšeš? *Zeptá se jí. Nejdřív myslel, že oni dva společné téma nenajdou a teď vyšlo najevo, že mají hodně podobný koníček.*
-LF-

za Sun Dec 29, 2019 7:04 pm
*Překvapí ji to, zavrtí nad tím zmateně hlavou a popravdě ji to hodně překvapilo.*/I když.. mě možná taky.. trochu. Joseph vypadá jako milej kluk./*Pomyslí si. Skutečně jí to na chvilku je líto, jak se rozhodla, ale nechce mu otravovat život, kdyby jim to nevyšlo. Pak by byli akorát oba dva nešťastní.*Jo.. Ale to byli strašně velký výjimky.*Ona se nenechá přesvědčit.*To ne. To by ses trápil ty a to si nezasloužíš..*Povzdychne si. Pak zase nadzvedne obočí.*A za který bych měla být podle tebe ráda?*Zeptá se ho.*To, že se vzdám titulu neznamená, že se nebudu vídat s rodinou.*Řekne.*/Budu se s nimi vídat častěji, než kdybych byla v Řecku, protože budu volná a budu si za nimi moct jezdit jak jen budu chtít./*Pak se prořekne o skládání písniček.*Víš, že dokážeš být celkem otravnej?*Zeptá se a uchechtne se. Myslí to jen z legrace.*Tak různě o všem, co cítím. Nic zajímavýho.*Řekne mu.*Ukážeš mi nějáký svůj obrázek?*Zeptá se ho.*Mám udělat psí oči?
AndyHoff

za Sun Dec 29, 2019 7:19 pm
*Letmo pokrčí rameny.* Třeba můžeme být taky. *Je stejně tvrdohlavý jako ona, takže se nenechá přemluvit k tomu, aby to jen tak vzdal a byl pesimista.* Netrápil bych se. Já si sám vystačím bohatě. *Řekne jí. Myslí to vážně. Ani doma nemá žádné kamarády. Je to prostě on a občas společnost někoho z rodiny, většinou Reeda.* To já nevim. Nevim, před čim všim jsi utekla. *Pokrčí rameny a pak se na ní podívá.* Ale přijdeš o možnost někomu pomoct. Se svym titulem máš moc pomáhat lidem. A ty to zahodíš. *Opáčí a pak vydechne a koukne na ní.* Víš co? Dej tomu čas. Snaž se být optimista a dej nám šanci. Do konce Selekce. Když to nebude fungovat, tak se pro mě za mě vzdej titulu a zůstaň v Illee. Ale neutíkej hned. *Nakloní hlavu na stranu, když čeká na její reakci a pak se trochu uchechtne.* Jo, vím. *Ujistí jí a pak nadzvedne obočí.* Nevěřim, že to neni zajímavý. *Zavrtí hlavou.* O čem jsi psala posledně? *Zeptá se jí a pak se zasměje.* Víš, že dokážeš být celkem otravná? *Vrátí jí to a pak si povzdychne a podá jí svůj blok.*
-LF-

za Sun Dec 29, 2019 7:36 pm
*Zavrtí nesouhlasně hlavou. Prostě tomu nedokáže věřit.*Musel bys odejít od rodiny, kvůli někomu, koho ani nemiluješ.*Řekne. Už tohle se jí zdá jako dobrý důvod k tomu, se snažit zbavit toho zasnoubení jakýmkoliv způsobem. Sice to nedává zrovna dost dobře najevo, ale má svou rodinu ráda.*Jenže jak bych jim měla pomoci? Nejsme královna a ani nebudu, díkybohu. Nemám a ani nebudu mít takovou moc.. Posílat jim peníze? To budu moct i tak. Chodit do nemocnic, děštských domovů? To jsem taky udělala a budu to klidně dělat dál i bez titulu. Navíc kolem toho nebude takový haló.*Pokrčí rameny. To se jí na tom nelíbí nejvíce. Vždycky když někam jde, na dobročinou akci třeba, všude jsou fotografové. S dětmi v nemocnicích ji fotí a ona si s nimi vlastně nedokáže pořádně ani promluvit.*Dobře.. zkusím tomu dát šanci.*Ustoupí, ale v duchu si pořád myslí svoje. Tímhle Joseph prakticky ničeho nedocílil. Neplánovala utéct hnedka, ale až ke konci Selekce jejího bratrance. Pka se ho zeptá, jestli ví, že je otravný a trochu se zasměje.*Není.*Stojí si za svým.*O lásce.*Vypadne to z ní zase dřív než si to stihne promyslet.*Nikdy jsem ji nezažila a píšu o ní, celkem divný, nemyslíš?*Ušklíbne se. Pak se zeptá, jestli jí ukáže své obrázky a udělá i psí oči. Uchechtne se.*Jo, to vím.*Zazubí se na něj. Vezme si od něj jeho sešit. Začne jím se zájmem listovat.*Je to vážně nádherný.*Pronese.*Máš talent.*Zaujme ji jedna krajinka. Posune se k němu trochu blíže.*To je v Řecku?*Zeptá se ho a pořád se dívá na obrázek.*
AndyHoff

za Sun Dec 29, 2019 7:48 pm
/Kvůli někomu, koho teď nemiluju./ *Odpoví jí v duchu, ale nahlas to neřekne.* Teď to nebudeme řešit. *Uzavře to nakonec a pak pokrčí rameny.* To sice ano, ale i jako princezna máš určitou moc. Můžeš navrhnout nějaký program na pomoc nějaký skupině obyvatel nebo tak. *Řekne jeden příklad, který ho teď napadl a pak se jí zeptá, jestli se pokusí tomu dát šanci do konce Selekce. Když jim to nevyjde, nechá jí jít a dělat si, co chce.* Dobře. *Pousměje se na ní.* Určitě to bude dobrý. *Stojí si pak pořád za svým ohledně jejího skládání a zeptá se jí na téma její poslední písničky.* Ne, není. Taky o ní píšu, aniž bych jí zažil. *Pokrčí rameny a pak jí s povzdechem podá svůj blok, který obsahuje plno jeho kreseb a básniček.* Neni to nic extra. *Zavrtí hlavou a pak se koukne na krajinku, na kterou se zeptá.* Jo. Je to park, který je hned za palácem. Skoro nikdo tam nechodí, plno lidí si myslí, že je to jeden z palácových pozemků, na který se normálně nesmí. Rád tam chodim. Skvěle se tam přemýšlí. *Usměje se, když si na to místo vzpomene.*
-LF-

za Sun Dec 29, 2019 8:05 pm
To je pravda.*Uzná. Může něco navrhnout, čímž by lidem pomohla, to je na tom asi to jedno plus. Povzdychne si. Nakonec souhlasí s tím že mu dá šanci do konce Selekce. Stejně to měla tak nějak v plánu. I když ona by to nenazvala tím, dát mu šanci, ale spíše přežít to tady do konce Selekce, dokud si její bratranec nenajde manželku. Bude to dělat jako do teď, nic se pro ni nezmění.*Ne, není.*Namítne.*Neslyšel jsi to, takže to nemůžeš vědět./Pak bys neřekl, že je to dobrý./*S úsměvem si od něj vezme jeho blok, ve kterém začne hnedka listovat. Moc se jí jeho kresby líbí. Zaujme ji hlavně jedna jeho kresba, je na ní nějáká krajinka. Proto si sedne blíže k němu a zeptá se na ni.*Vážně to tam musí být hezké./Jde to poznat už jen podle toho obrázku./*Přejede po něm prsty, jako by si snad myslela, že se tam dostane na to místa. Pak otočí na druhou stránku, kde jsou nakreslené oči.*Ty jsou mé?*Zeptá se překvapeně.*
AndyHoff

za Sun Dec 29, 2019 9:29 pm
Často mám pravdu. *Usměje se na ní a pak se začnou dohadovat ohledně její písničky.* Rád si jí poslechnu. Určitě je pěkná. Ty působíš jako člověk, který umí dobře vyjadřovat své pocity. *Pokrčí mírně rameny a pak jí podá svůj blok a řekne jí o krajince, která jí zaujala.* Je to tam nádherné. Vzadu v tom parku je skrytej vodopád. Okolo něj jsou hustě stromy a keře, takže o něm ví vážně málokdo. Je tam odsud vidět kousek moře a západ slunce. Je to kouzelný. *Pousměje se a pak trochu ztuhne, když Lucya otočí list na nakreslené oči, které patří jí. Pod nimi je napsaná i kratší básnička. Úplně zapomněl, že tam tohle má, jinak by jí takhle celý blok jen tak nepodal. Zčervená v tváři a pak pomalu přikývne, ale bojí se na ní podívat. Pozoruje jenom ten papír.* Jo. Jsou tvoje. *Odpoví jí po chvilce a znervózní, když mu zrak padne na tu básničku.*

Jsi světlo mých očí,
jsi to, co mi stačí.
Jsi zvuk mých uší,
jsi to, co mi sluší.
Jsi důvod mého úsměvu,
jsi to, o co se poperu…
Sponsored content

Střecha paláce s výhledem na město - Stránka 2 Empty Re: Střecha paláce s výhledem na město

Povolení tohoto fóra: