Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
Vertasia
Zobrazit informace o autorovi

Staré jezírko - Stránka 7 Empty Crystal Bane

za Mon Jun 15, 2020 11:43 am
*Znovu se posadí k jezírku a již podruhé namočí do jezera své nohy, načež s nimi trošku zahýbe. Voda byla krásně průsvitná, tudíž v ní nemohla vidět Crystal ani svůj odlesk.* Mě také ne, i když jsem viděla naživo jen toto království. *Poví s úsměvem, musela s ním jen a jen souhlasit.* Je mi dvacet dva let, kolik je tobě, jestli se můžu zeptat? *Usměje se, ano, už tu na světě byla nějaký ten pátek.* Kasty nejsou moc dobrá věc, to je pravda. *Vydechne.* Ale zároveň kdyby se kasty zrušili, mohlo by to také přivést problémy, jelikož by se výše postaveným lidem nemuselo líbit, že jsou na stejné úrovni, jako bývalý lidé třeba ze sedmé kasty. *Jemně se zasměje a poté se podívá na něj.* Určitě budeš skvělý král, jen si musíš věřit. *Poví mu povzbudivě a s úsměvem.*
DlhyPribeh.sk

Staré jezírko - Stránka 7 Empty Hans G. Andersson

za Mon Jun 15, 2020 11:51 am
*Pozerá sa do diaľky a na chvíľu zavrie oči.* dvadsať štyri. *Povedal a svoj pohľad znova prehodil na ňu. Bol rád, že sa konečne môže porozprávať z niekym, kto má aspoň trochu rozumu.* To áno malo by to svoje výhody ale ako všetko aj nevýhody. Neviem je to len jedno rozhodnutie a uvažujem nad tým už veľmi dlho. Neviem ako zvládnem viesť celú krajinu. *Povedal a trochu sa zamračil.* Naviac neviem ako to bude. Moji rodiča už nie sú najmladší takže často padá otázka o svadbe. Je to dosť ťažké. Ako rád by som bol normálny človek. *Zamyslel sa a trochu sa jej posťažoval.*
Vertasia

za Mon Jun 15, 2020 12:02 pm
*Usměje se, když ji řekne jeho věk. Přeci jen se tu bavila většinou s lidmi, kteří byli mladší jak ona, tudíž ji to udělalo radost, že se může bavit i s někým vyspělejším. Ne, že by ti mladší, s kterými se bavila byli nějak špatní na povídání, to vůbec, akorát teď si mohla užít to, že je zase mladší. Někdy si už přišla vážně špatně.* To máš pravdu, vše má své světlé stránky a něco zase ty tmavé, nic nemůže být úplně růžové, ale nápad je to dobrý, nižším kastám by se ulevilo. *Usměje se a přikývne. Ona sama to měla celkem složité, protože její otec ji nenáviděl, dával ji to najevo už odmalička a neustále se hádal s mamkou, tudíž Crystal mnohdy musela sedět skrčená v koutě a čekat, až to všechno přestane. A tady Hans to také neměl nejspíše nejlehčí.* Třeba potkáš svou pravou lásku, která ti pomůže vládnout a vše bude hned lepší a snesitelnější. *Povzbudí ho s úsměvem.*
DlhyPribeh.sk

za Mon Jun 15, 2020 12:08 pm
*S úsmevom ju počúva.* Áno, vždy som si viac rozumel s nižšou kastou a preto chcem to najlepšie pre nich. *Zamyslel sa.* Moji rodičia sú so mňa často zúfalý. *Zasmial sa.* Vždy som bol problémový. Ale dosť o mne povedz mi niečo o sebe. Ako si sa dostala k tejto práci a tak. *Usmial sa a pozrel sa na ňu.* To asi nie. *Povedal keď začala hovoriť o pravej láske. On ju už spoznal a prišiel o ňu...*
Vertasia

za Mon Jun 15, 2020 12:18 pm
To je od tebe velmi milé, že takto myslíš i na nižší kasty, opravdu. *Usměje se na něj a poté pohled zase přesune do vody, kde se dívá na své nohy, které nejsou příliš opálené, Crystal je spíše bledší pleti.* Takže jsi takový uličník, který je jako kdyby se vyklubal z dračích vajec? *Zasměje se pobaveně.* Ale každý je nějaký. *Ujistí ho s úsměvem, kdežto on ji pobídne, aby řekla i ona něco o sobě.* Já nejsem moc zajímavá.. Ovšem už odmalička jsem byla velmi pracovitá a i skrz můj vztah s otcem, jsem se vždy snažila pomáhat, aby jsme se na tom měli v šesté kastě co nejlépe, vždy jsem přiložila ruku k dílu, když bylo potřeba. Proto se mi poté naskytla možnost, že bych mohla pracovat jako komorná v paláci, jelikož komorných je zde nedostatek. Navíc, moc ráda kreslím návrhy oblečení a sem se to hodilo, jelikož jsem pár dívkám ze selekce už ušila své návrhy. *Poví mu, jak se sem vlastně dostala.* Třeba opravdu někoho najdeš, víš, co se říká? Pravá láska se objeví tehdy, kdy to nejvíce nečekáš. *Usměje se.*
DlhyPribeh.sk

za Mon Jun 15, 2020 12:28 pm
*Usmeje sa.* Ďakujem. Viem aký je život v nižších kastach aj keď z nich nie som. *Povie s úsmevom* No dalo by sa to tak nazvať. Ale vždy mi všetko prešlo aspoň na verejnosti. Otcovi vždy záležalo na tom čo si myslia ostatný. Preto sa o mojich blbosti ach dozvedalo málo ľudí. Na verejnosti som vždy bol ten úžasný a dokonalý syn. *Povedal a zamyslel sa. V hlave mu prebehla jeho minulosť.* To je fajn. Je zaujimave ako dievča zo šiestej kasty môže byť tak pracovite a inteligentné. Niektoré princezny nie sú také. Majú život aký chcú ale ne bojujú on. Ani im nenapadne, že niekto sa trápi. *Povie znova zamyslene.* To je skvelá záľuba. Aj moja matka to rada robila. Keď sa stala kráľovnou mala iné povinnosti ale pamätám si ako mi o tom rozprávala. *Usmeje sa a pozrie na ňu.* Asi máš pravdu. Budem dúfať, že nie som výnimka, ktorá nájde pravú lásku v šesťdesiatke. *Zasmeje sa.*
Vertasia

za Mon Jun 15, 2020 12:51 pm
Přeci nemusíš děkovat za pravdu. A ano, mnohdy to není nejlehčí, avšak stále si říkám, že by to zkrátka mohlo být ještě horší. *Usměje se, stále se i přesto snažila myslet pozitivně a docela ji to i vycházelo. Ovšem bylo vzácné, že si nikdo z vyšší kasty uvědomoval, že to, co má, není samozřejmost, ale spíše vzácnost.* Takže máš se svým otcem dobrý vztah? *Zeptá se s menším úsměvem a následně mu o sobě řekne nějaké ty informace, co chtěl vědět. Od jejího koníčku po to, jak se sem dostala. Nad jeho poznámkou se jemně zčervená, málokdo ji nazval inteligentní dívkou.* Děkuji, že si to myslíš. Ano, jsou princezny, které mají zbytečně nos nahoru, ale s tím se nedá nic moc dělat. *Pousměje se.* Vážně? To je úžasné. A tvoje mamka také někdy šila? *Zeptá se se zvídavým úsměvem, jelikož ji to vskutku zajímalo.* Určitě ejsi. *Zasměje se společně s ním. Pohybovala, že by si Hans někoho nenašel, přeci jen byl velmi pohledný a spousta dívek mu musela padat k nohám.*
DlhyPribeh.sk

Staré jezírko - Stránka 7 Empty Re: Staré jezírko

za Mon Jun 15, 2020 12:57 pm
No pomerne áno. Teda aspoň myslím. *Zasmeje sa.* Otec bok vždy trochu iný ale pochopil ma. A pochopil, že ma nezaujímajú namyslene princezny. Za to som mu veľmi vďačný. *Usmeje sa a v hlave sa mu odohrá situácia, keď rodičom povedal o svojom prvom vzťahu. Musel sa zasmiať.* Nemyslím si to len ja ale určite veľa ľudí lebo je to pravda. Nie z každým sa dá tak dobre porozprávať. *Usmeje sa a pozrie na ňu.* Áno ona milovala šitie. Šila aj mne keď som bol malý. Potom prestala neviem prečo. Zrejme povinnosti. *Zamyslel sa.* No uvidíme. *Tento krát sa smial.*
Vertasia

za Mon Jun 15, 2020 1:34 pm
Já zase s otcem nemám dobrý vztah. *Usměje se, v očích se jí blýskne krátká bolest, ovšem více najevo nedává, jak ji to mrzí.* Určitě pro tebe chce jen to nejlepší a je moc dobře, že tě chápe. *Usměje se a pokýve hlavou. Bylo docela smutné, že první chyba, co Crystal udělala byla ta, že se vůbec narodila.* Já se s moc lidmi nebavím takhle, jako kamarádka. Pro spousta lidí jsem opravdu jen pomocná síla, prostě jsem jen ta, která obskakuje lidi s tím, zdali něco nepotřebují. *Pokrčí s menším úsměvem rameny, už si na to pomalu ale jistě zvykala.* Šití zabere hodně času, takže by vlastně bylo pochopitelné, když je královna, že skončila. *Usměje se a pokýve hlavou.* Uvidíme. *Přitaká se smíchem.*
DlhyPribeh.sk

za Mon Jun 15, 2020 5:00 pm
To ma mrzí. *Povie a pozrie sa na ňu.* To áno som rad, že práve on je mojím otcom. *Usmeje sa.* /Síce sme si prežili aj to zlé/. Ja tiež nemám veľa kamarátov. Preto je milé sa s niekym rozprávať. *Zamysli sa a pozerá sa na čistú vodu. * To áno. Ale je to škoda. Šila naozaj pekne veci. Nepochybne aj ty. *Usmial sa a pozrel sa na ňu. Nad uvidíme sa len zasmial a stále pozeral na ňu.*
Vertasia

za Mon Jun 15, 2020 8:33 pm
To nemusí. *Poví s menším úsměvem.* Holt mi byl takový život dán, abych ho žila. *Poví ještě a poté se usměje, bylo hezké vidět, že si své rodiny váží.* /Kéž bych i já dostala otcovskou lásku./ *Pomyslí si, vždy se snažila být co nejmilejší a otci vycházet vstříc, jenže jemu to nestačila a stejně stále pro něj byla omyl.* Vážně? U tebe bych zrovna řekla, že máš hodně přátel, ale vím, že první pohled často klame. *Přikývne a vydechne.* To nepochybuji, že šila krásné věci. No, šiju už dlouho, tak mám trochu praxe, ale neřekla bych, že je to něco speciálního. *Poví a poté se na něj s úsměvem podívá.*
DlhyPribeh.sk

za Mon Jun 15, 2020 10:13 pm
Je dobré, že to berieš takto. *Usmeje sa. Je mu jej úprimne ľúto. Bola to veľmi milá a silná osôbka.* No ak mám povedať pravdu. Veľa ľudí by sa so mnou bavilo ale nemám záujem. Tada vo väčšine prípadov. Všetci sa so mnou bavia len kvôli postaveniu. Preto tak túžim byť normálny človek. Bolo by to úžasné. *Zasniva sa.* Ale späť do reality. *Usmeje sa a pozrie na vodu.* To je zaujímavé a kto ťa priviedol k šitiu? *Spýtal sa lebo ho to vážne zaujalo.'
Vertasia

za Mon Jun 15, 2020 10:22 pm
Snažím se vše brát pozitivně, pokud to tedy jde. *Pousměje se a pokýve hlavou.* /Jaké by to bylo, kdybych vše brala negativně?/ *Poté si ho vyslechne a pousměje.* Jasně, chápu. Možná proto, že každý nemá příležitost mít přítele prince, proto po tom hodně lidí touží. Ale nezapomínej, že jsi stejně stále člověk, jako ostatní. *Povzbudí ho, když uslyšela, jak zasněně říká to, že by chtěl být obyčejným člověkem.* Vlastně k šití ne přivedla má kasta a zároveň mamka. Už jako maličká jsem byla blázen do hezkého oblečení, ale sama jsem ho nosit nemohla, tak jsem své unešení kreslila na papír. Začala jsem dělat i návrhy svého oblečení a mamka mě později naučila sišít, protože jsem měla stále děravé oblečení a mamce se to nechtělo stále zašívat, tak mě to naučila, abych si to mohla udělat sama. *Vysvětlí mu s úsměvem.* Jaké jsou tvé koníčky? *Zeptá se jej.*
DlhyPribeh.sk

za Mon Jun 15, 2020 10:34 pm
*Počúva ju a usmieva sa.* To áno som ale nikdy nezistím aké to je v pohode si vyjsť do mesta bez toho aby naši vedeli, kde sa nachádzam. *Povedal trochu sklamane.*To je super, že si sa k tomu dostala vďaka matke a že to máš tak rada. Treba sa držať toho čo nás baví. No ja.. Ani neviem rád jazdím na koni je to taky oddych. Tiež mám rád plávanie a adrenalín. *Usmeje sa a dúfa, že ju nenudil k smrti.*
Vertasia

za Mon Jun 15, 2020 10:39 pm
Myslím, že tento palác má hodně míst a veliké pozemky na to, aby sis mohl vyjít ven, aniž by tě přítomnost ostatních tolik unavovala. *Usměje se na něj.* Také jsem ráda a jsem si jistá, že se toho budu držet. *Poví se zazubením a poté se jí jemně rozzáří oči.* Také moc ráda jezdím na koních, koně jsou úžasná zvířata. *Poví zasněně a uznaně pokýve hlavou.* A když máš rád adrenalin, riskuješ také rád? *Zeptá se jej se zájmem, byla zvědavá, co jí odpoví. Byla to otázka trochu mimo, ale co.*
DlhyPribeh.sk

za Tue Jun 16, 2020 7:19 am
To áno, je skvelé že tu je toľko miest. Rád by som to tu viac spoznal. *Povie a usmeje sa.* To je super. *Znova sa len usmeje a pokračuje v rozhovore.* Áno doslova milujem kone. Keď jazdím môžem všetko nechať za sebou. Skvelý pocit. *Povie a spomenie si na Softie a to ako spolu jazdievaju.* Že vahas, milujem riskovanie. Ako s a hovorí, risk je zisk. *Zasmeje sa.* /Tak som sa zahral na učebnicu a teraz nevyzerať ako niekto, kto sa nevie správať./
Vertasia

za Tue Jun 16, 2020 9:32 am
Určitě to tu ještě prozkoumáte a poznáte jiná, krásná místa, přiléhající k tomuto paláci. *Usměje se a přikývne.* Nebo bych vám mohla někdy ještě ukázat nějaká místa, která se mi zde líbí, i když tady je to krásné celé. *Nabídne princi s úsměvem.* Ano, pohled ze hřbetu koně je nádherný. Škoda, že jsem nikdy nemohla mit vlastního koně. *Podívá se na prince a poté se zazubí.* Ano, risk je zisk. Většinou. *Zasměje se a pokýve hlavou.* Já tedy moc riskovat nemůžu, ale abych se přiznala, také jsem párkrát zariskovala.
DlhyPribeh.sk

za Tue Jun 16, 2020 9:45 am
Áno budem veľmi rad ak mi to tu ukážeš. *Usmeje sa.* A znova mi vykáš. *Zasmeje sa a pozrie na ňu. Musí uznať, že je to zlaté a vtipné.* To ma mrzí. Mať vlastného koňa je super pocit. *Usmeje sa a znova si spomenie na Softie.* /Čo tá asi robí/ Takže aj ty máš rada riskovanie? *Usmeje sa a v očiach sa mu zábleskne radosť. Bolo by super mať za kamarátku niekoho, kto je ti podobný.* Tak to by ma zaujímalo ako. *Usmeje sa a čaká na odpoveď od nej.*
Vertasia

za Tue Jun 16, 2020 10:03 am
Tak dobře, někdy ti zde udělám takovou prohlídku. *Zazubí se a poté se studem začervená a plácne se do čela, když si uvědomí, že mu vážně zase vykala.* Omlouvám se, asi si na to budu chvilku zvykat. *Omluvně se zasměje.* Ty máš vlastního koně, předpokládám, že? *Zeptá se s úsměvem, vždy si na něj chtěla šetřit, avšak když více jak polovinu své výplaty posílala domů.. Moc jí toho nikdy nezbylo.* Ano, jenže nemám moc příležitostí riskovat. Chtěla bych udělat tolik věcí, ale zkrátka mám práci, kdy mě potřebují téměř neustále. *Pokrčí s úsměvem rameny.* Jak rád riskuješ ty?
DlhyPribeh.sk

za Tue Jun 16, 2020 10:14 am
*Usmeje sa.* To je v poriadku. Budem si musieť zvyknúť. *Zasmeje sa a pozrie sa jej do očí.* OH áno. Mám. *Na jeho tvary je znova úsmev.* Softie sa volá. *Povie a Usmeje sa.* Je to skvelí kôň. Je čierny. *Ozrejmi jej aj keď to asi nepotrebuje vedieť.* Tiež nemám moc priestoru na riskovabie, keďže väčšinu času trávim učením sa. Ale vždy som mal rád výšku. Môj malý sen je skočiť z lietadla s padákom. *Zasmeje sa keď si predstaví ako padá na zem.*
Vertasia

za Wed Jun 17, 2020 10:41 am
Zvykneš si rychle, ale věř, že si zde každý zvykal, bude to zase v pořádku. *Poví mu s povzbudivým úsměvem a přikývne. I ona si tu musela zvyknout a pár týdnů to trvalo, ale ne nějak zvlášť dlouho.* Softie? To je krásné jméno. Jaké je plemeno? *Zeptá se se zvědavým úsměvem a doufá, že mu to nebude vadit, ale koně byli její veliká vášeň.* Černí koně jsou krásní a elegantní. *Poví se širokým úsměvem a přikývne.* Oh, z letadla bych také chtěla skočit! Musí to být úžasný. *Zasní se, i když ví, že se jí to někdy nepodaří provést. Neměla šanci.*
DlhyPribeh.sk

za Wed Jun 17, 2020 11:04 am
Určite. *Usmeje sa a následne sa zasmeje. Pozrie sa na ňu a pohľadom si ju znova rýchlo prebehne.* Ďakujem. Dlho som rozmýšľal nad menom. *Povedal a zamyslel sa.* Je Nonius. *Povedal a dúfal, že vie a nebude to nejak ďalej rozoberať.* To áno. Môj prvý kôň bol biely, ako sneh. Presný kontrast pre Softie. *Zasmeje sa a pozrie na ňu.* Musí to byť super. Cítiš sa ako vták. *Zasniva sa.* Niekedy si ta ukradnem a spravíme si výlet, pričom pôjdeme skákať. *Povedal jej s úsmevom. Nevedel si to prestaviť ale vedel, že by to bolo úžasné.*
Vertasia

za Wed Jun 17, 2020 11:55 am
*S úsměvem přitaká a pohlédne mu do očí.* Není za co. Má to jméno nějaký význam? *Zeptá se jej s úsměvem a poté si v hlavě představí, jaké plemeno to je.* To je krásné plemeno! *Uzná, když si vzpomene, jaké to je.* Takže máš druhého vlastního koně? *Zaculí se, protože to pro ní bylo zkrátka úžasné, jako pro tu, která miluje koně a vždy je řada čistila a opečovávala je.* Ten výlet by byl úžasný, ale škoda, že to není možné.. *Povzdychne si, ale poté se zase usměje, až ji vylezou na tvářích dolicky.*
DlhyPribeh.sk

za Wed Jun 17, 2020 12:11 pm
Nie nemá. Teda aspoň o tom neviem. *Odpovedal jej na otázku a usmial sa.* To áno je nádherné. *Usmeje sa a spomenie si na Softie a to ako spolu šantia po lese.* Nemám. Mal som. *Povedal a dúfal, že pochopila.* /Nie je blbá, pochopí to/ *Povedal si v hlave a pokúsil sa o úsmev.* To áno. Je to škoda. *Povie a sklopi zrak.* /Teoreticky by to možné bolo.../
Vertasia

za Wed Jun 17, 2020 12:40 pm
Ach tak, ale je to opravdu kouzelné jméno. *Poví mu s úsměvem.* Jasně, chápu. To mě mrzí. *Pousměje se, když poví, že druhého koně měl, ale už nemá. Osobně ji koně přišla jako úžasná zvířata, upřímně teď měla obrovskou chuť jít do palácové stáje, aby se tam mohla pokochat. Aby si mohla prohlédnout všechny krásné koně, popřípadě jim česat hřívu, vyčistit kopyta.. Ach, bylo to skvělé.* Je. Nemyslím si, že by mě propustili na nějaký výlet z práce. *Povzdychne si, mrzelo ji to.*
Sponsored content

Povolení tohoto fóra: