Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Starý strom

+10
-LF-
Shitsuren
Vertasia
annie.16
Terka
LittlePrincess
Taylorovidní zrzka
AndyHoff
† PsYcHoPaTiC †
Admin
14 posters
 :: Město
Goto down
Khaleesi
Khaleesi
Posts : 71
Join date : 30. 08. 20
Age : 22

Starý strom - Stránka 6 Empty Emmeline Saskia Martens

Mon May 31, 2021 10:03 pm
Tiež si to myslím, že je to len nejaká zásterka od rebelov, ale nechápem, že si s nimi krajina nevie poradiť. Aj u nás v Holandsku nejakých máme, ale otec sa ich snaží eliminovať, no a zatiaľ je to aj celkom úspešné. Asi by sa v tejto krajine mali poučiť. Veď im vraj zničili celý palác, v ktorom predtým žili. To už je na hlavu. *Pokrúti hlavou, nepáči sa jej to, bojí sa, že sa jej tu môže niečo zlé stať.* Ja by som teda do Selekcie aj celkom išla, mohlo by to byť zaujímavé. *Mykne znovu ramenami.* Ach, to áno, nezávidím tým dievčatám, mnohé sa ani správať nevedia a už musia čeliť novinárom, ktorí uznajme veda vytiahnuť všetku špinu, ktorá častokrát ani pravda nie je. *Povzdychne si, zažila si s reportérmi svoje, a dosť sa jej to nepáčilo.* Och, to je už toľko hodín, asi by som sa mala vrátiť do paláca, začínam byť už celkom unavená. *Povie po chvíli keď si uvedomí koľko je hodín. Sľúbila predsa komorným, že sa dnes ešte pozrie na tie šaty, ktoré jej chystajú na ďalšiu akciu.* Rada som Vás ale znovu videla Výsosť. Dúfam, že sa naše stretnutia budú ešte opakovať. *Usmeje sa na neho, no potom sa už postaví a pomaly prejde pár krokov smerom odkiaľ prišla.*
AndyHoff
AndyHoff
Posts : 4598
Join date : 23. 11. 19
Age : 21

Starý strom - Stránka 6 Empty Aaron Henry Walter Schreave

Sat Jun 12, 2021 1:27 pm
*Dneska má další schůzku a to konkrétně s Niamh. Napadlo ho, že by mohli vyrazit do města ke starému stromu, kde si dají piknik místo oběda. V kuchyni za pomoci personálu všechno připravil do klasického piknikového koše, který pak naloží do kufru svého auta. Přidá ještě i deku, aby měli na čem sedět. Zařídil, aby bylo blízké okolí starého stromu dnes vyhrazené jen pro ně dva a nedostali se tam žádní novináři. S dívkou se domluvil, že má přijít na nádvoří, kde na ní počká s autem a pak vyrazí do města. Sám má na sobě černé kalhoty od obleku a bílou košili, u které má rozeplých víc knoflíčků u krku a ohrnuté rukávy k loktům, je to jeho klasický styl, když nemá žádnou práci nebo poradu. Dívka si může vzít šaty, jak je v paláci zvykem a rozhodně to bude asi moudřejší volba, ale má možnost si vzít i nějaké slušné kalhoty s halenkou. Teď už ale Aaron zkontroluje, zda má všechno, kolik je hodin a čeká na příchod Niamh.*
avatar
Alix
Posts : 47
Join date : 06. 05. 21
Age : 22

Starý strom - Stránka 6 Empty Niamh R. Fitgerald

Sat Jun 12, 2021 2:50 pm
* Dnes mala rande s Aaronom. Nečakala, že pôjde tak skoro. Sama o sebe mala dojem, že je skrátka nezaujímavá pre princa a skrátka si ju patrične nebude ani všímať. Samozrejme nebolo jej to nepríjemné, ak by mala taký pocit dala by si tú námahu a kľudne by princa vytiahla z tej jeho pracovne od všetkých tých kníh, ktoré pravdepodobne študuje niekde na treťom poschodí. Nič také, ale necíti a nemá potrebu zo seba robiť zaujímavú a tiež tomu rozumie. V paláci sa predsa len cíti dobre a je tu kopa možností, ako sa ísť zabaviť. Ona trávi veľa času so svojimi slúžkami alebo aj si ide skrátka zaplávať. Keďže v paláci zjavne nemajú ľadovú plochu kde by mohla tancovať, musí sa nejak držať v kondícii. Cestou na nádvorie rozmýšľa či by sa nemala ísť prezliecť keď zachytila svoj odraz v zrkadle.  Ohnivo ryšavé vlasy kontrastovali s jej tmavo červeným overalom , ktorý mal z oboch strán nekresťanský výstrih. Ale aspoň sa bude na čo Aaron pozerať no nie?  Nasadí znova svoju sebavedomú chôdzu rovno na nádvorie kde si všimne aj princa. Síce tenisky zjavne príliš pozornosť nezískajú a tak si skúsi aspoň jemne odkašlať.* Ahoj.* Pozdraví ho a postaví sa tak aby, ju videl. Ruky si dá za chrbát.* Asi meškám ale, mám na to tentokrát naozaj dôvod.* Jedným kútikom úst sa na neho usmeje a zdvihne ukazovák.* Grace moja komorná sa bála včely a musela som sa o ňu postarať. Schytalo to pár váz a tak som musela upratať črepiny na zemi * Šibalsky sa na neho usmeje a mykne plecami. A potom sa pozrie na auto pred nimi.* Ak sa bojíš hmyzu kľudne volaj a krič!* Mrkne na neho a čaká kým ju vyzve aby, si spoločne nastúpili do auta. Z toho čo pochopila vedela, že idú na piknik a zjavne bude šoférovať Aaron keďže nikde tu nevidí žiadneho šoféra navyše.*
AndyHoff
AndyHoff
Posts : 4598
Join date : 23. 11. 19
Age : 21

Starý strom - Stránka 6 Empty Aaron Henry Walter Schreave

Sat Jun 12, 2021 3:13 pm
*Čeká na příchod Niamh a přitom kontroluje čas na hodinkách. Už začíná uvažovat, jestli se opravdu domluvili na téhle hodině, ale on se plete tak málo, že nepočítá s tím, že by si to zapamatoval špatně. Místo toho si na seznam účastnic k plusům a minusům každé dívky připíše minus k Niamh za nedochvilnost. Ta pro něj byla dost důležitá. Otočí se za hlasem, který konečně po chvíli uslyší a koutky rtů vytáhne do úsměvu.* Ahoj. *Pozdraví jí nazpátek a překvapeně zůstane koukat na její outfit, který zvolila a který by rozhodně neměl nosit někdo, kdo by chtěl v budoucnu reprezentovat celou zemi. Naštěstí má cvik s nečekanými situacemi, takže se rychle vzpamatuje.* Takže až uslyším tříštění skla, je mi jasný, když půjdu po zvuku, najdu tebe, jak se bačkorou oháníš po nějakym hmyzu.. Hezký. *Pokýve hlavou a krátce se zasměje.* Hmyz mě neděsí, takže myslím, že záchranu od tebe potřebovat nebudu. *Mrkne na ní a dojde ke dveřím spolujezdce, které otevře.* Jedeme? *Nechá jí si nastoupit a pak za ní jako gentleman dveře zavře a dojde se posadit k volantu. Auto nastartuje a vyjede z palácových pozemků na normální silnici.* Jak ses měla od toho, co jsme se viděli naposledy? *Zeptá se jí, aby nebylo v autě ticho, ale u toho nespouští oči ze silnice. Je hodně zodpovědný řidič, který nic nebere na lehkou váhu.*
avatar
Alix
Posts : 47
Join date : 06. 05. 21
Age : 22

Starý strom - Stránka 6 Empty Niamh R. Fitgerald

Sat Jun 12, 2021 5:54 pm
* Nie je nedochvíľna aj keď na stretnutia s Aaronom, z nejakých záhadných okolností vždy mešká. A možno zvolila až príliš vyzývaví výstrih, ale vtom čo sa jej páči ju nikto nebude obmedzovať.  Navyše ten overal sa jej naozaj páči. Zachytila pohľad Aarona a jej trochu nepríjemný. Nepozrie úplne na neho dokonca si aj odpustí aj poznámku, ktorá sa jej derie na jazyk. Predsa len nič jej na to nepovedal a ona nebude začínať s hádkami, ktorú už teraz prehrala. Našťastie to sa už Aaron chytí ďalších jej slov a skoro zabudne na jeho pohľad, ktorý ju tak trochu sklamal.* Ale na obranu musím povedať, že som obraňovala nevinné žieňa.* Hrdo povie a narovná sa ako vojak. Urobila pre Grace láskavosť a rozhodne by ju nenechala sa triasť niekde v kúte.* Nikdy nekrič hop kým nepreskočíš.* Mrkne na jeho slová o hmyze a hravo sa na neho usmeje. Chvíľu medzi nimi panovalo ticho až kým ho Aaron nepreruší.* Môžeme* Prikývne a nechá nech jej otvorí dvere. Ochotne nastúpi a nechá za sebou zavrieť zapne. Zatiaľ si zapne pás a už sa ku nej pridá aj Aaron.  A napokon môžu konečne vyraziť preč s palácu. Pustí rádio a hľadá stanicu kde sú počúvateľné. Keď takú konečne nájde správnu stanicu a aj pieseň. Do rytmu hudby sa kolíše a sem-tam si zahmká melódiu. Z toho najväčšieho finále ju vyruší Aaron.*  Mala som sa super. Ani jeden deň sa človek nenudí stále je, čo objavovať. Len je škoda, že tu je teplo a nie je tu klzisko.* Povie a pozrie von oknom.* Vystačím si asi zmrazákom.* Zažartuje a pozrie sa na Aarona.* A ty ako sa máš? Už si si zvykol, že máš v dome toľko dievčat? A čo výskumy. Počula som, že si nádejný vedec.* Nadvihne veľavravne obočie a pozerá na cestu v tichosti. Hlavne preto, lebo si znova spieva pesničku, ktorá hrá v rádiu.*
AndyHoff
AndyHoff
Posts : 4598
Join date : 23. 11. 19
Age : 21

Starý strom - Stránka 6 Empty Aaron Henry Walter Schreave

Sat Jun 12, 2021 6:16 pm
Nic ti nevyčítám, nemusíš se obhajovat. *Podotkne s pobaveným úsměvem.* Většinou psychika funguje tak, že když něčemu opravdu věříš, že to dokážeš, jde ti to pak snáz, než když se podceňuješ a sám sebe podkopáváš.. Takže bych řekl, že křičet můžu než přeskočím. Kdyžtak si pak nabiju pusu sám a ne nikomu jinému. *Zhodnotí se smíchem a svou klasickou chytrostí, kdy musí ve všech situacích používat své vědomosti. Momentálně z oblasti psychiky, která ho dost zajímá. Pak už jí nechá nastoupit do auta a vyjede na cestu. Překvapí ho, když se ani nezeptá a rovnou zapne rádio, ale vzhledem k jejímu oblečení by si měl asi na troufalost a podobná překvápka zvykat. Je ale otázkou, jestli je toho schopný a vůbec se mu chce, když už dopředu ví, že život v královské rodině je plný pravidel, která se musí dodržovat a to je v rozporu s tím, jak se Niamh dneska prozatím chovala. Ale aby nehledal jen negativa.... Je fajn, že mu neukradla volant. I tak je ale cílem jejich schůzky se navzájem poznat a k tomu je potřeba konverzace, takže začne s jednoduchou otázkou.* V zimě tu občas bylo a nebo jsme jezdili na hory, kde je jich několik. Ale takhle v létě.. doporučím leda kolečkové brusle, ale nevím, o kolik je to rozdílné od ledu. *Pokrčí lehce rameny. S úsměvem pokýve hlavou, když zmíní jeho výzkumy a než odpoví, tak přeřadí.* Výzkumy teď musí počkat.. Nebo spíš. Oni nečekají, pokračují i beze mě a dost úspěšně, co jsem koukal. Ale při práci a Selekci není čas na všechno, takže něco muselo jít stranou. Člověk se v paláci musí naučit vzdát svých koníčků, není to nic nového. *Zhodnotí, zatímco se pořád dívá na silnici. Během chvíle dojedou na místo, kde zaparkuje, vypne motor s rádiem a vystoupí, aby mohl jít otevřít dveře i jí.* Ten strom tu stojí přes 1000 let. Je to jedno z největších přírodních lákadel v Midstonu. Dneska ho máme jenom pro sebe. *Řekne jí, zatímco z kufru vytahuje koš a deku. Kufr pak zavře, auto zamkne a vydá se k rovnému plácku přímo pod stromem, kde deku rozloží.* Doufám, že máš hlad. Nevěděl jsem, co konkrétně máš ráda, takže je tam od všeho trochu. *Rozprostře věci. Je tu sladké i slané, několik druhů džusů, perlivá voda ochucená i neochucená, tak nějak vše, co na piknik patří.*
avatar
Alix
Posts : 47
Join date : 06. 05. 21
Age : 22

Starý strom - Stránka 6 Empty Niamh R. Fitgerald

Sat Jun 12, 2021 11:47 pm
*Nemá rada, keď niekto mudruje. No akým spôsobom to robil Aaron bolo roztomilé. Namiesto zamračeného a zadumaného pohľadu mu venuje jeden  úprimný úsmev.*  V podstate máš pravdu. Ale to porekadlo skôr ukazuje na to, že sa nemáš predčasne niečo vyhlasovať.* Odpovie mu usmiata. Síce je Aaron múdry v niečom niekedy netreba hľadať hlbokú  pointu. Na niečo skrátka stačí sedliacky rozum. Aj keď myseľ tak inteligentných ľudí a jeden z nich tu je s ňou. Nikto by nečkala, že zrovna princ bude, tak zaťažený na matematiku a iné vedy. Skôr ako kráľa by mu odporučila ísť robiť doktora alebo nejakého vedca. Rozhodne by to k nemu viac šlo aj keď, ako princ tiež nie je na zahodenie. Od začiatku jej je sympatický, aj keď možno ona na neho nejak nezapôsobila. Uvedomuje si že tým svojim meškaním nevzbudzuje dobrý dojem. Ale kto je dokonalý? Radšej zapne rádio aby, prekryla ticho panujúce v aute. Nemá rada ticho. Pripomína jej to dni kedy ostala na pár mesiacov úplne bez vedomia. Bodavú a pulzujúcu bolesť na každej končatine jej človeka. Tichom bola obklopená dlho a má z neho strach. Rozprávanie s Aaronom jej pomôže nemyslieť na spomienky, ktoré utláča vzadu svojej mysle, aby na ne nemusela myslieť.* No teoreticky samostatné korčuľovanie sa nie je rozdiel. Ale prakticky je to úplne inak. Na kolieskových korčuliach by si trojitý Axel nespravil. Najskôr by si sa možno tak prizabil.*Zamyslí sa nad tým. Samozrejme je oveľa viac dôvodov prečo sa tie korčule líšia. Vždy mala radšej tie ľadové. Ľadová plocha bola skoro, ako jej domov. Osem hodinové tréningy a neustála drina ju nútila sa ani nezamyslieť nad únavou.* Čo vlastne skúmaš? Venuješ sa niečomu konkrétnemu čo ťa fascinuje?* Spýta sa ho a pozrie sa na neho a skúmavo ho sleduje pri šoférovaní pri jeho slovách sa zamyslí.*  Prečo by si sa mal vzdávať koníčkov? Aj ty so človek. Dopraj si odpočinok a venuj sa tomu, čo máš rád. Lebo môže sa stať, že práve to, čo ti je blízke už byť nemusí.*Zamyslene povie a spomenie si na svojho otca. On bol rovnaký, ako aj Aaron. Až príliš pracovitý a nemal čas na svoju dcéru. Stále len sľuboval nabudúce a z nabudúce, nebolo napokon nič. Spomienky na svojho chytro zaženie späť do zadnej časti mysle a o malú chvíľu sa ocitli na parkovisku.  To už Aaron zastaví a pohotovo prejde von aby, jej otvoril dvere.* Ďakujem pekne.* Poďakuje sa mu a potom sa pozerá okolo. Všade okolo bola zeleň a tiež počuť čvirikanie vtákov všade naokolo. Počká kým vytiahne košík a deku a spoločne prejdú po chodníčku k stromu o ktorom jej hovorí.* Tisíc rokov? To je obdivuhodné možno je nejaký začarovaný.* Povie a pomôže mu natiahnuť deku na zem. Na ktorú si hneď sadne.* Áno som hladná.* Prikývne na jeho otázku.* Ale to som skoro stále.* Prizná sa a pozerá sa pred seba na obrovský strom, ktorý im robí príjemný tieň. Vonku nebolo zima a ani otrasné teplo. Ale stále bolo pre ňu neznesiteľné. Na severu Calgary nemali také teplé počasie. Preto, je to teplo tak trochu otravuje.*  Nie som náročná daj mi to, čo máš najradšej ty.* Povie mu  a čaká čo, vyberie.*
AndyHoff
AndyHoff
Posts : 4598
Join date : 23. 11. 19
Age : 21

Starý strom - Stránka 6 Empty Aarom Henry Walter Schreave

Sun Jun 13, 2021 11:59 am
Určitě mam pravdu. Fyzika, chemie a psychologie dokazují, že to pořekadlo je jenom lidská berlička, kterou si lidi snaží předejít tomu, aby se v budoucnu nějak spálili. *Opáčí s vševědoucím úsměvem, který má na tváři kdykoliv s někým nějak diskutuje a je si jistý, že tu diskuzi vyhraje.* Jo, to je pravda. Ale kdyby ti to pomohlo aspoň trochu, zařídit ti kolečkový brusle není problém. Ale kluziště tu nesvedu. *Pousměje se omluvně, protože by to pro ní rád udělal.* Fanscinuje mě psychologie, ale to spíš abych pochopil lidi okolo sebe, to si studuu sám pro sebe. Ale ohledně výzkumů nejvíc fyzika a matika. Třeba upřesňování některých konstant, díky kterým jsou bezpečnější lety do vesmíru a tak. *Odpoví jí na otázku dost potěšen tím, že se tak zajímala a zeptala. Jestli by měl hádat, která z účastnic by se nejhůře vzdávala volnosti, koníčků a tak podobně, tipoval by jí a ona ho dalšími svými slovy nezklame. Nebo.. Nezklame jeho odhad. Jeho smysl pro povinnost spíš raní.* Mám na starosti životy miliónů lidí v Illey. To, jak se budou následující roky mít, do čeho se narodí jejich děti, jak bude Illea na tom se zahraničními zeměmi a jestli nebudou muset synové spousty lidí do války. A do toho si vybírám manželku, která mě v tom bude podporovat, pomáhat mi a její úmysly budou stejné. Moje sestra nedávno porodila, matka má rizikové těhotenství a otec spoustu práce, se kterou se mu snažím pomoct. Do toho každodenní porady s rádci nebo schůzky s diplomaty a hory papírů. Mezi tím vším čas na koníčky není a tak to v paláci funguje, všichni jsme si zvykli. *Pokrčí rameny. Bere to prakticky a matematicky. Když příklad vychází tak, že se musí vzdát koníčků, udělá to, nedá se s tím nic dělat. Rozloží u stromu poté deku, na kterou se posadí a pobaveně se usměje nad jejími slovy.* Dobře, v tom případě se připrav, že budeš přeslazená, protože sladký miluju a pro začátek.. Zkus toust s marmeládou a skořicovým cukrem. *Podá jí jeden zabalený toust a sám si vezme další do kterého se pustí.* Dobrou chuť. *Popřeje jí ještě.* Už jsi našla nějaký svoje oblíbený místo v paláci? *Zajímá se během soust a oběma jim do skleniček nalije pomerančový džus.*
avatar
Alix
Posts : 47
Join date : 06. 05. 21
Age : 22

Starý strom - Stránka 6 Empty Niamh R. Fitgerald

Sun Jun 13, 2021 2:04 pm
*Odhaduje, že práve Aaron je ten typ človeka, ktorý pripája všetko k logike. Nehovorí, že nemá pravdu len sa na to pozerá z toho ľudského aspektu. A on zase úplne opačného.* S tebou sa príliš hádať asi neopláca čo?* Podpichne ho aj keď rozhodne ho nebude chcieť presviedčať úplne o opaku.* Zhrnieme to tak, že obaja to vidíme z rozličného uhlu a je to remíza.* Diplomaticky sa na neho usmeje a snaží sa nájsť kompromis. Predsa len múdrejší ustúpi a tentokrát mu to malé víťazstvo nechá. Možno aj práve preto, lebo sa jej minuli argumenty, ale to by mu nikdy nepriznala. Prejde radšej k druhej téme, ktorá je o čo si lepšia. Nemusí sa báť, že by jej dal znova prednášku o ľudskej psychike.* Nie v ďakujem stačí mi chodiť po vlastných. Na kolieskových korčuliach by som si pravdepodobne dolámala ruky.*Usmeje sa na neho a potom jej povie o jeho výskumoch. Prekvapene zaklipká očami. * Takže sa zaujímaš o kvantovú fyziku áno? Ako si na to prišiel že, ťa to baví?* Spýta sa ho so záujmom v hlase. Inteligentný ľudia ju fascinujú možno si ich tak trochu predstavovala z veľkými hlavami, ako melóny. To už znova hovoria o koníčkoch a jeho slová, na jej odpoveď pochopila, ako že znova povedala, čo by hovoriť nemala.* / REYNA!/*  Zahriakne sa v hlave a prejde si rukou po čele.* Máš pravdu prepáč nežiješ úplne normálny život. A ja som ti nechcela nejak rozkazovať. Nedávam si niekedy pozor na jazyk, ale nemyslela som to zle.* Znova použije svoj zmysel pre kompromis a diplomaciu. Predsa len je dcéra diplomata a tiež mu úplne skaziť svoj obraz o sebe. Ale tiež nie je úplne hlúpa to on je tu princ musí sa k nemu aj tak správať. Lenže, svoj názor vyjadriť musela. Našťastie mu náladu zjavne úplne nepokazila, aj keď rozhodne môže byť aj dobrým hercom. A takých ona pozná veľmi veľa.*  Aj ja mám rada sladké ale kto by sladkosti nemal rád?* Usmeje sa na neho a zoberie si od neho zabalený toast. Odbalí ho zo servítok a odhryzne si z neho.* Mňam je to naozaj dobrý. Nikdy som taký toast nejedla.* Hovorí medzi sustami a pozerá sa na okolo. Miluje prírodu. Zelená ju upokojuje a dodáva jej energiu, ktorú potrebuje.* Páčia sa mi chodby kde je plno obrazov a balkóny a tiež jedno miesto v záhradách, ktoré mi pripomína džunglu.* Odpovie mu na otázku.* Palác je veľmi pekný, ale najviac sa mi na ňom páči, ten kľud a príjemná atmosféra. A tiež veľa priateľských ľudí.* Mykne plecami a pozrie sa na neho. Naozaj nečkala, že to také bude v paláci také. Skôr sa pripravovala na to najhoršie, a čakala z každej strany zradu. Tak ako to bolo u nich vo vyššej spoločnosti. Všetci sa chceli zapáčiť kráľovskej rodine, a hľadali na to rôzne prostriedky a situácie.* Na čo nie som príliš zvyknutá, ak mám byť úprimná.* Povie a znova si odpije z džúsu.*
AndyHoff
AndyHoff
Posts : 4598
Join date : 23. 11. 19
Age : 21

Starý strom - Stránka 6 Empty Aarom Henry Walter Schreave

Sun Jun 13, 2021 2:24 pm
Ne, to rozhodně nevyplatí. *Pokýve hlavou, protože to odhladla velmi dobře.* Jestli ti pomůže si to nahrávat, tak dobře. Pro mě jsem ale vyhrál já, protože ty nemáš co namítnout. *Zazubí se na ní. S remízou se nerad srovnává. Buďto umí přijmout porážku a nebo se spokojit s výhrou. Shoda je v nekonečnu čísel tak neobvyklá, že s ní v realitě počítá málokdy.* Dobře. Ale kdybych pro tebe mohl něco udělat, klidně řekni. *Ujistí jí s úsměvem. Chce tu všem dívkám co nejvíce zpříjemnit pobyt. Musí to pro ně být dost velká změna.* Když jsem začal mít fyziku ve škole. Nebo teda..se soukromym učitelem v paláci, do školy jsem nechodil. Nadchlo mě to a začal jsem si o tom číst víc. Ke konci jsem pak učil už spíš já než on. Pár učitelů během těch let podalo výpověď a nebo žádost o to učit jenom moje mladší sourozence. *Přizná s pobaveným úsměvem. Je to pravda, byl dost všetečné dítě, kterému těžko někdy někdo vymluvil, že se v něčem plete. Argumentovat uměl skvěle už od osmi.* V pohodě, neberu to zle. Jenom jsem zvyklý to vždycky víc vysvětlovat, když jsem v kontaktu s lidmi, co podobný život nikdy nevedli. *Ujistí jí, že ho nijak neurazila nebo něco podobného. Chápe, že pro dívky ze Selekce je mnohdy těžké uvědomit si, co všechno jeho život obnáší a vžít se do toho. Tak nějak s tím dopředu už počítá.* Pár takových lidí už jsem poznal. *Nechápal je, ale uvědomoval si, že chutě každého jsou jiné a tak funguje biologie, takže nemá smysl se kvůli tomu rozčilovat.* Tak to je vidět, že tam nejsi zas tak dlouho, jestli ti připadá klidný. *Zasměje se. On by ho popsal jako úl občas. Před každou akcí pobíhající personál v učité časy rádcové, komorné a ostatní obyvatelé paláce. Bylo to jako malé samostatné město za zdmi.* Ale jinak, jestli se ti líbí balkóny, tak doporučuji i terasu, je z ní hezký výhled. *Dá jí tip na další místo, kam by se mohla vydat a které by se jí mohlo líbit.*
avatar
Alix
Posts : 47
Join date : 06. 05. 21
Age : 22

Starý strom - Stránka 6 Empty Niamh R. Fitgerald

Sun Jun 13, 2021 8:16 pm
*Pri jeho slovách si odfrkne. Dohadovať sa kvôli porekadlu je vtipné, ale aj tak v nej vyvolá súťaživého ducha.*  Vyhrala som ja len som ti chcela dať pocit zadosť učenia.* Povie sebavedomo a pohodí vlasmi na stranu. To robí vždy keď chce pôsobiť sebavedome aj keď vie, že argumentovaní práve, teraz Aaron vyhral. S prehrou sa len tak nestotožňuje. Predsa len vie, že pravdu má ona. Aaron má na to skôr akademický pohľad a ona ten ľudský. A ten ľudský nadhľad jej chýbal dlho kvôli zlým udalostiam to chápe trochu inak. Vytiahnuť to na prvom rande nebude úplne najlepší nápad, a možno ani nepríde čas na taký dialóg. Síce vo svojom okolí o tom problém rozprávať nemá lenže, nikto z nich nie je princ a nehodnotí ťa celá krajina. Bojí sa odsúdenia a hlúpych pohľadov a hlavne ľútosti. Aaron ju ale, prekvapil už úplne na začiatku a nečakala.* Ďakujem ale naozaj mám teraz všetko. A nechcem ťa zaťažovať máš predsa dosť starosti.* Povie a mykne plecami. Aj keď rozhodne by tie kolieskové korčule chcela, nebude chamtivá a žiadať ich. Zvládne to aj bez nich a rozhodne sa nebude nudiť. Je ešte toľko miest kde v paláci nebola. Zvládne to aj po vlastných a rada by si ich ešte nezlomila. Rada by sa venovala ešte tomu, čo aj baví. Zatiaľ počúva o tej jeho záľubách.* Nie je nad to keď vieš niečo lepšie, ako ten ktorý ťa to má naučiť.* Prikývne na jeho slová o matematike. V podstate to mala, tak ako on len v tom, čo bavilo ju. Aj ona bola lepšie v krasokorčuľovaní, ako jej vlastná trénerka. Predsa len kto sa v takom mladom veku dostane na olympiádu a vyhrá tri medaily. Keď si spomenie na tú radosť, a zároveň jej ju pokazilo, to čo sa dialo doma. Spomienky na ten deň kedy ju takmer zabil jej nevlastný otec nemyslí. No, už navždy ostane v nej niečo, čo ju drží späť od všetkých. Za milým úsmevom je predsa vždy úmysel. Predsa len je to jej životné motto, a ona sama sa ním riadi. Aj jej diplomatickými úsmevmi na Aarona.*  Rozumiem. Nemáš veľmi možnosť výberu.* Mykne neisto plecami, nepríde jej ako typ, čo by abdikoval ani keby mu držia zbraň pri hlave. Radšej tomu ďalej nič nepovie a prejde na druhú tému.* Ja sa radím tiež do tej kategórie. Síce milujem sladké ale, musím sa držať v kondícii. Čím sú krasokorčuliarky menšie a chudšie tým lepšie ťažisko pri trojitom Axelle.* Fyzika jej síce nikdy nešla nejak extra dobre, ale predsa len v niečom sa vyznala.* Taký ruch mi nevadí. Pripomína mi časy kedy aj u nás moji  rodičia organizovali plesy. Síce to neboli také, ako v paláci ale chodilo tam veľa ľudí. Keďže oco aj mama  boli diplomati.* Prezradí mu niečo z toho, ako žila predtým. Pochádza z bohatej rodiny v Calgary akú takú moc aj naozaj majú, ale ona sa nepotrebuje viazať znova svojej minulosti. S mamou sa dohodli, že sa takému životu nevrátia.* Dobre, zapamätám si.* Prikývne na jeho typ kde by mala ísť.* A ty máš nejaké obľúbené miesto v paláci alebo Midstone?* Spýta sa ho a potom sa pozrie na košík.* Čo v košíku ešte skrývaš?* Spýta sa a zvedavo na neho pozrieť.*
AndyHoff
AndyHoff
Posts : 4598
Join date : 23. 11. 19
Age : 21

Starý strom - Stránka 6 Empty Aaron Henry Walter Schreave

Sun Jun 13, 2021 9:17 pm
Ne, prohrála jsi, protože ti došli argumenty a teď se to snažíš zakecat a obrátit ve svůj prospěch tím, že si budeš hrát na tu moudřejší, co vždycky ustoupí. Mám tě přečtenou, nemáš šanci. *Informuje jí se zazubením. Argumentaci miluje, nikdo jiný nemá šanci a odmítá si zvykat na jinou skutečnost.* Tohle by nebyla starost. Jestli něco bude v mých možnostech, udělám to rád, vážně. *Usměje se na ní a na chviličku spustí pohled ze silnice, aby úsměv mohl věnovat přímo jí. Během vteřiny je ale zpátky soustředěný.* Tomu rozumím. Ale vlastně tě obdivuju. Všechny sportovce. To jakou disciplínu to vyžaduje.. Je poznat, že to nemůže dělat jen tak každý. *Uzná. V jeho očích má rozhodně obdiv. On se se sladkým nedokáže zdržet zpátky, ale zvládne to všechno vypotit v posilovně a to je taky vidět na jeho postavě. I když mu napomáhá i genetika, to ví moc dobře. Bez ní by byl možná už jak koule.* Tak to pak jo. *Uchechtne se a pokýve hlavou. Už chápe, že jí palác nepřipadá jak divný lidský úl ještě k tomu občas dost šílený.* Mám rád staré jezírko v paláci. Je v části, která prakticky chátrá a je dost stará, to jezírko bylo dřív bazén. Je to skvělý místo pro uklidnění myšlenek. *Odpoví jí na dotaz.* A jinak v Midstonu... ani nějak ne. Často jsem ale k nalezení ve středisku pro chudé, tam chodím pravidelně vypomáhat. *Neví, jestli to zmiňoval nebo ne na první schůzce.* Sušenky, slaná obložená mísa, brambůrky tam možná budou. Ještě stihneme dezert, pak už ale asi budeme muset jet. Ale klidně ti zbytek nechám, jestli budeš chtít hodovat dál. *Zazubí se na ní.*
avatar
Alix
Posts : 47
Join date : 06. 05. 21
Age : 22

Starý strom - Stránka 6 Empty Niamh R. Fitgerald

Tue Jun 22, 2021 10:17 pm
*Jej trpezlivosť má hranice. A pri vysmievaní od Aarona len pevne zovrie sánku a sleduje ho svojimi ľadovo modrými očami. Hryzie si do jazyka, aby mu nepovedala niečo nevhodné alebo ho neusmernila nejak inak. Svoju hrdosť, ale má a nenechá sa stiahnuť k hádke alebo k rýpaniu len si frustrovane odvrkne.* Nie len nepotrebujem mrhať energiu na niekoho kto je presvedčený, že ten druhý sa mýli. A síce ty to vidíš s matematického alebo akého pohľadu ja sa na to pozerám, ako na niečo, čo sama dobre viem. Takže by si si mohol odpustiť ten vysmievačný tón.* Povie mu s úsmevom na perách. Nemyslí to zle, ale nemá rada takéto detské naťahovanie, kde je automaticky  len jeden víťaz. Na jeho slová o tom, že rád len krátko prikývne, pretože sa na neho za taký prístup hnevá. On má byť budúci kráľ? Ak si nevypočuje aj iný nadhľad človeka na nejakú danú vec? Berie to, ale z nadhľadom skrátka sa nechal uniesť a to býva sem-tam zvykom aj u nej. Vlastne si to trochu vyžehlí aj z jeho pochvalou.*  Ďakujem.* Usmeje sa na neho s malým úsmevom.* Strava je dôležitá pre každého vrchového športovca. A ja som vždy chcela reprezentovať najlepšie.* Hrdo povie a vypne hruď. Je hrdá čo, dokázala pre Illeu nepotrebuje zlaté ocenenia ani uznanie. Sama je so sebou spokojná aj keď vie, že mohla zatancovať lepšie.  Niet lepšieho miesta, ako je pre ňu ľad a voľnosť, na ktorom je ako doma.* Rozmýšľaš nad zmyslom života  a snažíš sa vypočítať zmysel života?* Opýta sa  s úsmevom na tvary. So svojím rameno ho štuchne do ramena. Potom už Aaron hovorí o ďalších svojich aktivitách to ju prekvapí, ale zároveň aj poteší.* To je pekné je dôležité pomáhať chudobným ľudom.  Moja mama a ja sme založili združenie pre týraných ľudí. Pretože...* Na chvíľu sa odmlčí a pozrie sa na strom pred nimi.* Sme si niečím takým prešli aj my.* Dokončí vetu a pozrie sa inam.* /Nemala si to hovoriť./* Povie si v hlave a pomyslene si vrazí facku. Našťastie ju preruší a ona si môže dať dezert.*  A čo keby si to podelíme na polovicu? Nie je spravodlivé ak zjem všetko sama.* Povie a čaká, čo za dezert si prichystal.*
AndyHoff
AndyHoff
Posts : 4598
Join date : 23. 11. 19
Age : 21

Starý strom - Stránka 6 Empty Aaron Henry Walter Schreave

Wed Jun 23, 2021 11:38 am
*Potlačí chuť lehce převrátit očima, když se dál dohaduje, i když v jeho očích je dost jasné, že měl pravdu on. Vždyť to dávalo dokonalý smysl!* Nevysmívám se ti. *Před dalším dohadováním ho zarazila její poslední slova. Měl za to, že jde o neškodné pošťuchování, nebral to jako něco důležitého a nikdy se lidem okolo sebe nevysmíval. Rád diskutoval a ještě raději v diskuzích vyhrával. Vždyť i ona začala vtipkovat jako první a sama prohlásila, že dohadovat se s ním není jen tak. Jestli to od začátku brala špatně, stačilo ho zarazit, nebo v diskuzi nepokračovat. Ne přilívat olej do ohně. Nenechá si tím ale zkazit úplně celý den, takže to prostě nechá být.* Určitě reprezentuješ skvěle. *Ujistí jí s úsměvem. Sám na krasobruslení moc nebyl, takže tento sport nijak zvlášť nesledoval. Žádný sport ho neuchvátil natolik, že by musel ve volném čase sledovat zápasy, utkání, závody a nebo jak se tomu v daném sportu zrovna říkalo. Volného času měl tak málo, že když ho něco zajímalo, výsledek si pak vyhledal, ale jinak mu sledování sportů přišlo jako ztráta času, která člověku nic nepřinesla.* Tyhle pokusy jsem vzdal. Smysl života vidí každý v něčem jiném. Je to proměnná, která se nedá vyjádřit, aniž by se vyjádřila pro všechny lidi na planetě současně. Na to nemám čas. *Zhodnotí poslední větu s pobaveným úsměvem.* To je mi líto. *Zareaguje na její další slova a úsměv jeho tvář opustí. Pozná ale, že o tom nechce dál mluvit, takže místo toho zmíní dezert. Ten si nakonec rozdělí, jde o jahodový koláč. Pak už ale opravdu přijde čas, kdy musí odjet, takže opět nasednou do auta a vyrazí na cestu k paláci. Ta ale nejde podle plánu, protože do cesty jim na poslední chvíli skočí srnka a i Aaronův pokus uhnout skončí bouračkou, po které pro ně oba musí přijet sanitka, která je doveze na palácovou ošetřovnu.*
avatar
Alix
Posts : 47
Join date : 06. 05. 21
Age : 22

Starý strom - Stránka 6 Empty Niamh R. Fitgerald

Wed Jun 23, 2021 7:14 pm
*Aj teraz si mala radšej hryznúť do jazyka. Nechcela mu to tak nahnevane povedať, lenže tiež sa za to neospravedlní. Skrátka by mohla hovoriť, čo by chcela aj tak si myslí, že vyhral. Pravdepodobne sa nechal uniesť a ona ho skrátka uzemnila. Na jeho slová len prikývne a nechá to radšej tak. Nechce sa sním hádať keď ju zobral na tak, milé rande preč z paláca. A ona mu je za to naozaj vďačná, okolo nich bolo len zeleno. Páčilo sa jej tu veľmi.* Ďakujem, vždy chcem byť vo všetkom najlepšia. Sám ten pocit určite dobre poznáš.* Usmeje sa na neho a mierne mykne ramenami. Aspoň tak, vyzerá že, chce byť vždy vo všetkom. Keď počúvala ďalšiu jeho odpoveď zdal sa jej ako keby otvorila nejakú encyklopédiu. Nič mu na tie slová nepovie má strach, že niečo pokašle a dnes toho predviedla už dosť. Iba ho zaujato počúva  a nakoniec jej vyjadriť sa nedá.* Všetko matematika skrátka vyjadriť nevie a navyše do ľudskej mysle nikto nevidí.* Jednoducho nadhodí a nechá to radšej tak. Potom jej podá jahodový koláč a v tichosti ho zjedia. Potom upracú deku a košík a vyberú sa späť. Aj keď sa možno trochu hašterili. Vyrazili preč z ich miesta kde mali rande. V rádiu práve hrala jedna z jej obľúbených pesničiek keď sa na ceste objaví zrazu srnka. Nevšimne si ju, pretože sa pozerá z okna von. Otočí sa k Aaronovi až vtedy keď zrazu idú mimo cesty a na strašnú ostrú bolesť v ruke a zároveň v hlave. Predtým ako  zavrie oči venuje ešte jeden pohľad Aaronovi predtým ako príde pre nich príde sanitka.*
Sponsored content

Starý strom - Stránka 6 Empty Re: Starý strom

Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru